Kimber Kable 4PR

Nowy produkt

Przewód głośnikowy Kimber Kable 4PR 2x2.08mm2

Podana cena jest ceną za metr bieżący przewodu. Ilość sztuk to ilość metrów.
Bananki nie stanowią części przewodu, mogą być zaciśnięte/zalutowane na życzenie kupującego za dodatkową opłatą.

Więcej szczegółów

41,00 zł brutto

41,00 zł za 1 metr

Więcej informacji

4PR to jeden z najpopularniejszych przewodów głośnikowych na świecie. Powstał w 1979 i do dnia dzisiejszego sprzedał się w milionach metrów w nie zmienionej formie. Składa się z ośmiu przewodzących linek z miedzi beztlenowej, po 4 w czarnej i brązowej izolacji z polietylenu. Doskonale sprawdza się w każdym systemie, a dzięki odporności na zakłócenia może być stosowany w rozwiązaniach profesjonalnych. Przekrój 2 x 2,08 mm2.  

W pierwszym tegorocznym numerze „Hi-Fi Choice” znalazł się zbiorczy test czterech kabli głośnikowych.

Pogromcą konkurencji i zdobywcą wyróżnienia „Zwycięzca Testu”, został amerykański Kimber Kable model 4PR co absolutnie nas nie dziwi.

W teście czytamy:

„NA PIERWSZY RZUT OKA kable marki Kimber niewiele się różnią od siebie. Zazwyczaj składają się z licznych, splecionych z sobą, indywidualnie izolowanych przewodów. W tym wypadku mamy cztery takie przewody, a izolacją jest zwykły polietylen – zupełnie jak w latach 70.! Jest to najtańszy kable głośnikowy Kimbera. Droższe modele są wykonane z bardziej egzotycznych materiałów, włączając w to przewodniki „vari-strand” i teflonową izolację. Jednak pod względem właściwości elektrycznych nie ma między nimi wielkich różnic, więc można spodziewać się, że również jakość dźwięku nie jest specjalnie zróżnicowana. W sprzedaży dostępne są gotowe zestawy kabli z terminalami w postaci prostych, ale wysokiej jakości 4mm wtyków.

4PR bardzo nas zaskoczył, bowiem zaoferował połączenie dużej szczegółowości, rozciągnięcia niskich tonów i słodyczy brzmienia. Świetnie radził sobie z głębokim basem, utrzymują nad nim pełną kontrolę i pozwalając mu rozkwitać tam, gdzie to było konieczne. Zachowywał przy tym idealny timing i barwę, co jest bardzo rzadkie wśród budżetowych kabli. Wysokie tony były dobrze rozciągnięte, aczkolwiek nie raziły ostrością, a średnica wydała nam się bardzo transparentna. Scena stereo miała bardzo dobrą głębokość. Mieliśmy pewne zastrzeżenia do rytmiczności, która nie zawsze była przekonująca w 100%, ale trudno znaleźć lepsze kable w tej cenie, by czerpać prawdziwą przyjemność ze słuchania.

WERDYKT KOŃCOWY: Wiele hi-endowych cech w budżetowej cenie: świetna szczegółowość, dobrze wyważony bas i rozciągnięta góra pasma."

HiFi Choice 01/2012

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Kimber Kable 4PR

Kimber Kable 4PR

Przewód głośnikowy Kimber Kable 4PR 2x2.08mm2

Podana cena jest ceną za metr bieżący przewodu. Ilość sztuk to ilość metrów.
Bananki nie stanowią części przewodu, mogą być zaciśnięte/zalutowane na życzenie kupującego za dodatkową opłatą.